AŞK MIKNATISINA DÖNÜŞMEK!..

Her şeye rağmen yaz kapımızda ve biraz da hafiflemişken, tepemizde parıldayan güneş sayesinde hayata her zaman olduğundan biraz daha pozitif bakabiliyorken ve en güzeli daha çok umut edebiliyorken, bir de tüm bunların yanına aşkı da eklemişsek başımızdaki bu kara bulutlar neden daha da hızlı dağılmasın…

İşte reklamını gördüğüm ve bakmadan geçemediğim Aşk Meditasyonuna tam da bu sebeplerle gitmeye karar verdim. Böylece aklını çelmeyi başardığım bir arkadaşımla birlikte meditasyonun yapılacağı İnsana Güven’in yolunu tuttuk.

Metin Hara’ nın kurucusu olduğu “Başka Bir Dünya Mümkün” deyimiyle yola çıkan İnsana Güven’ in atmosferine biraz olsun değinmeden geçmek istemiyorum. Kapısından girdiğiniz an huzuru hissettiğiniz bir yer burası. Zamandan bağımsız büyülü bir mekan gibi. Bahçesinde saatlerce hiçbir şey yapmadan oturabilir insan… Orada, her ne sebeple gelmiş olursa olsun, karşılaştığım herkesin ne kadar güzel, güler yüzlü ve samimi olduklarını söylememe gerek yoktur herhalde. İstanbul’un karmaşasına inat tam sığınılacak bir liman gibi…

Meditasyonu anlatmaya geri dönersek… Geçmiş yaşam terapistliğinin yanı sıra, yaşam koçluğu da yapan Müzeyyen İşler tarafından verilen Aşk Meditasyonu dört aşamadan oluşuyor. İlk aşamada farkındalık egzersizleri yer alıyor… Kendimiz hakkındaki fikirlerimizin ve ilişkilerimizde yaşadıklarımızın tam anlamıyla farkına varıyoruz. Bunların birbirleriyle nasıl olup da örtüştüğünü ve bizim bunu daha önce nasıl fark edemediğimizi görüp şaşırıyoruz.

İkinci aşamada kendi mükemmel ilişkimizi yaratıyoruz. Yani evrene siparişimizi gönderiyoruz. İlk iki aşama da sürekli yazıyoruz. Başta biraz tedirgin olsakta sevgili eğitmenimiz bunları kimseye okumamız gerekmediğini söyleyerek bizleri rahatlatıyor. Biz de aklımıza ne gelirse bir bir döküveriyoruz kağıda.

Son iki aşama ise meditasyonlardan oluşuyor. İlki affetme meditasyonu. Bu meditasyonda affedemediğimiz bir kişiyi affetmeye çalışıyoruz. Onun bize bir şeyler öğretmek için yaşamımıza dahil olduğunun bilincine ulaşıp, kendisine teşekkür edip birde üzerine affediyoruz…

Gelelim son aşamaya.. Son meditasyon işin en eğlenceli kısmı, içimizdeki aşk enerjisini uyandırarak, titreşimimizi istediğimiz aşka uygun hale getirip, eğitmenimizin deyimiyle tam bir aşk mıknatısına dönüşüyoruz… Bu meditasyon o kadar eğlenceli ki ben kendi adıma bitmesin istedim.

Peki biz bir aşk mıknatısına dönüştük mü? Henüz değil… Ama yine de bu meditasyona katılmak son zamanlarda yaptığım en eğlenceli işlerden biriydi.. Hem bu iş için bir zaman kısıtı da vermiyorlar, belli mi olur her an bir şeyler olabilir.

Aşk Meditasyonundan veya İnsana Güven’de var olan tüm diğer çalışmalardan haberdar olmak için İnsana Güven’i sosyal medya hesaplarından veya internet sitesinden takip edebilirsiniz..

Son söz: Bu dünyayı en saf haliyle hissedilen sevgi ve aşk daha güzel bir yere dönüştürebilir… “Başka bir dünya mümkün”, işte tam da  bu yüzden  denemeye değer….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s