GÜZELLİK SENSİN!..

Biz kadınlar için “güzellik” deyince akan sular durur. Kendimizi en kötü hissettiğimiz dönemlerde dahi ”güzel” hissetmek isteriz. Çünkü güzelliğin anlamı bizler için, kendine duyulan güvendir, neşedir, keyiftir, huzurdur…

Ve mevzu bahis olan güzelliğimizse  bir ürün alırken on kere düşünürüz. Acaba organik midir, cildime zarar verir mi? Her konuda olduğu gibi bu konularda da gün geçtikçe bilinçleniyoruz… Aldığımız ürünlerin içeriğine bakmadan almıyoruz, organik olanları tercih etmeye çalışıyoruz. Tabii ki aldığımız tüm ürünlerin içerisinde az miktarda da olsa kimyasallar bulunuyor… İşte tam da  bu arada devreye “Güzellik Sensin” giriyor..

Güzellik Sensin’ in yaratıcısı Tuğçe Sabaz’ la workshoplarda tamamen doğal ürünlerle kendi kozmetiğinizi yapıyorsunuz. Üstelik o kadar doğallar ki tatlarına bile bakabilirsiniz… Güzelliğin bir bütün olduğunu savunan Tuğçe Sabaz, sizi yalnız dış güzelliğinizle ilgilenip bırakmıyor, iç güzelliğinize de nefes terapisiyle el atıyor. Workshop sonrası tam anlamıyla güzelleşerek ayrılıyorsunuz oradan. Hem de bir sürü güzel bilginin sahibi olarak…

İster kendi parti grubunuzu oluşturduğunuz ,ister oluşturulan gruplara katılabildiğiniz, Güzellik Sensin nedir, workshoplarda neler yapılır, ayrıntıları, Tuğçe Sabaz anlattı ,üstelik sizler için bir güzellik formülü vermeyi ihmal etmeden…

Bu proje nasıl ortaya çıktı? Süreçleri nasıl gelişti?

Elle dergisi için doğal kozmetikler üzerine bir yazı hazırlıyordum ve o esnada aklıma geldi. Ben kimyagerim. İlaç sektöründe validasyon laboratuvarında ve dermokozmetik sektöründe toplam  10 sene çalıştım. Ayrıca güzellik alanında yeni şeyler denemeye ve araştırmaya hep bayılmışımdır. Kendi deneyimlerimi değerlendirdiğimde nefes terapisi ile tanıştıktan sonra cildimin çok daha canlı ve ışıl ışıl göründüğünü fark etim. Kendimi çok daha güzel hissediyordum.   Tüm bilgiler ve keyif alınan alanlar birleşince “Güzellik Sensin” çıktı.

Nedir bütünsel olarak  güzellikle kastettiğimiz ?

Güzellik  iç ve dış güzelliğin bir toplamı. Aslında bizim güzelliğin ta kendisi olmamız.  Dış güzellik kısmında cildimize doğal, kendimizin yaptığı kozmetiklerle bakım yapıyoruz. Katılımcılara yüz masajı deneyimletiyoruz. Baktığınızda cilt  çok daha ışıltılı ve parlak, genç ve enerjik bir hal alıyor.  İç güzellik kısmında da nefes terapisi ile kendini güzel hissetmeye yöneliyoruz. Aslında hiçbir şey yapmamıza gerek olmadan güzel olduğumuzu deneyimliyoruz. Çalışma sonunda hem içten, hem de dıştan yenilenmiş bizle tanışıyoruz.

Bir workshop nasıl geçiyor, neler yapılıyor, neler öğreniliyor? Konseptten biraz bahsedebilir misiniz?

Elbette! İlk olarak kozmetiklerin bilinmeyen yüzlerine dair bir pencere açıyorum. Sonra kendi çözümleri olmayı öğretiyorum. Hem de adeta bir kimyager gibi. Laboratuvar malzemeleriyle kendi kozmetiklerini kendileri yapıyorlar. Mesela makyaj temizleyici, tonik, maske ve nemlendirici. Hepsi de günlük hayatımızda kullandığımız malzemeler. İsterlerse yiyebilirler de… Ardından bunlarla spa-cilt bakımı deneyimi yaşıyorlar. Yüz masajı alıyorlar. Ve sonrasında da 1 saatlik nefes seansı. En sonunda güzelliğin ta kendisi oluyoruz ve bunu da harika bir bitki çayı ve doğal atıştırmalıklarla kutluyoruz.

Katılımcıları nasıl sürprizler bekliyor?

Adı üstünde sürpriz☺  Fakat şöyle bir tüyo vereyim cilt bakım menümüz ve paylaşılan bilgiler her workshop ta değişiyor.

Ortaya çıkan ürünleri tadabiliyoruz dediniz… Peki bunlar bozulmaya dayanıklı oluyor mu?  Yoksa üretilen ürünler organik olduğu için kısa bir sürede tüketmek mi gerekiyor?

Aynen dilersek yiyebiliriz de. Hayır bozulmaya dayanıklı değil. Çünkü içinde cilde zararlı koruyucu kimyasal bulunmuyor.  Şöyle düşünün mutfağınızda yaptığınız yemeği en fazla ne kadar bozulmadan tutabilirsiniz. Maksimum 1 hafta. Bunlar da aynı. Düzenli olarak kendi kozmetiğinizi kendiniz yapıyorsunuz. Bu çok önemli. Çünkü cildimiz en büyük organımız ve sistemimize zararlı pek çok şey ondan geçiyor. Ona doğru ürünlerle bakım yapmak çok önemli.

Oluşturulan ürünler her cilt tipine uygun mu yoksa, kişinin cilt tipine göre mi oluşturuluyor?

Yapılan ürünleri tüm cilt tiplerinin kullanabileceği duruma göre seçtim. Belirli cilt tiplerine göre odaklanmış workshoplarda olacak. Fakat şu bilgiyi vereyim. Hangi cilt tipi olursa olsun cildin genel ihtiyacı nem. Nem dengesi sağlanmış bir cildin tüm problemleri zamanla kolaylıkla kayboluyor.

Çalışmada nefes terapisi de var bunu ne şekilde uyguluyorsunuz? Bu güzelliğimize nasıl etki ediyor?

Nefesin güzelliğimize etkisi çok fazla. Bir kere seansta oksijen-nefes alma kapasitenizi artırıyorsunuz. Daha fazla oksijen alınca cildinizdeki tüm fonksiyonlar daha verimli çalışıyor. Çünkü hücreleriniz besleniyor. Bu fiziksel katkısı. Ayrıca nefes terapileri kendinizi içsel olarak çok daha dingin, huzurlu ve güçlü hissetmenize yardımcı oluyor. İçinizin güzelliğini keşfetmenizi sağlıyor. Cildiniz çok daha ışıltılı, canlı ve genç görünüyor. Bunu grup veya bireysel seans şeklinde uyguluyorum. 1 saatlik çalışma oluyor. Güzellik Sensin’de  daha kısa nefes çalışmalarının bulunduğu paketlere de dahil olunabiliyor.

Yeni workshoplar  ve bunlarla birlikte yeni bilgiler de  olacak mı?

Evet Güzellik Sensin kendi kendini yenileyen ve çevresine daha çok şey vermeyi hedefleyen bir organizasyon. Zaten kendi Güzellik Sensin partinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.  Sevdiğiniz kız arkadaşlarınızla, anneniz veya kardeşinizle toplanıp hem eğlenceli, hem de sağlıklı saatler geçirebilirsiniz. Bunun için size uygun saatler ve tarih için parti rezervasyonu yapmanız yeterli.

Rica etsek bizim için basit bir güzellik formülü verir misiniz?

Elbette. 1 kaşık yoğurt ile 1 yumurta beyazını karıştırın. Cildinize sürün. 25 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın. Bu maske tüm gözeneklerinizin açılmasına ve siyah noktalarınızın temizlenmesine yardımcı oluyor. Ayrıca gerisinde nemli bir doku da bırakıyor. Ayrıca instagramda “güzellikksensin” ve facebook ta “Güzellik Sensin” sayfalarında dahasını da bulabilirsiniz.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s