EN KEYİFLİ MOLALAR

Keyifli ve kaliteli molalar vermek için, uzun uzun düşünüp durmanıza gerek yok aslında… Yani tabii siz yine de sizi en mutlu edecek şeyi düşününün düşünmesine de, o şeyin ne olduğunu bulamadan önce de harekete geçin. Ne demiş eskiler, nerede hareket orada bereket.

Peki neler olabilir bu harekete geçme molaları?
Bu molalardan bir tanesi ve yapılabilme olasılığı en yüksek olanı, tabii ki yürüyüş. Kafan mı kızdı yürü, canın mı sıkkın yürü, keyifli misin yürü. Hem de istediğin yerde. İstediğin saat her zaman mümkün olmuyor maalesef. Tüm gün çalışıyorum desen, iş çıkışlarında evine biraz daha uzakta in mesela, yürü. O da olmaz dersen hafta sonu yürüyebilirsin. Sabahları yarım saat, bir saat erken kalksan yeter. Ben yürürken mesela bir sürü yeni fikir geliyor aklıma… Sıkıntılarım gidiyor. Anı, daha çok yaşıyorum. Bazen kuşları dinliyorum, bazen insanlara bakıyorum, bazen köpekten, kargadan korkuyorum. Bazen de takıyorum kulaklıklarımı yalnızca kendimi dinliyorum…

İp atlamak da mola vermek için güzel bir seçenek. Hem zıplamak bizi çocukluğumuza götürürmüş. Oradaki gibi hesapsızca mutlu olmayı kim istemez. Yakacağınız kalorilerde cabası. Hem basit, hem eğlenceli, hem de kolay. Aman ne olur, ip atlamaktan demeyin, durmayın öyle, alın bir ip elinize atlamaya başlayın. Bakın hangi duygular geçirecek sizi ele.

Dans edin, evet hadi dans edin… Geçin aynanın karşısına, açın en sevdiğiniz müziği kimsenin sizi görmemesinin verdiği umarsızlıkla, özgürce dans edin. Bırakın bedeniniz müziğin ritmine kapılsın. İlk başta içinizden gelmesede, zorlayın kendinizi yapmak için mesela. Sonrasında bakın nasıl da keyif almaya başlamışsınız. Müziğe eşlik ederken bulacaksınız kendinizi hem de yüzünüzde kocaman bir gülümsemeyle. Deneyin. Çocuğunuz varsa onu da alın karşınıza, birlikte eğlenceli vakit geçirmiş olursunuz hem.

Evinizde pilates yapabilirsiniz. İnternetten açın, bir sürü video var. Esneyin, rahatlayın, aynı zamanda vücudunuzu şekillendirin. O kadar geniş bir yelpaze var ki internette. İster bölgesel ister, tümden her şeyi çalıştırabilirsiniz. İlla bir pilates stüdyosuna gitmek zorunda değilsiniz. Farklı sporlar da deneyebilirsiniz hatta. Tüm videolar bir tık uzağınızda.

Eğer mutsuz olduğunuzu düşünüyorsanız. Hayat üzerinize üzerinize geliyorsa… Bir şeylerin yanlış gittiğini düşünüyor ama ne yapacağınızı bilmiyorsanız, harekete geçin. Kendinizi boşlukta hissediyorsanız, harekete geçin. Hedefiniz varsa ama nasıl ulaşabileceğinizi bilmiyorsanız, harekete geçin. Bir amacınız olmadan yaşıyorsanız harekete geçin. İnanın hiçbir şey yapmamaktan çok daha iyidir. Ve bahaneler üretmeyin, ertelemeyin. O dünya bıraktığınız yerde dönmeye devam ediyor nasılsa. Biraz ara verip kendiniz için güzel bir şeyler yaparsanız, dünyanın sonu da gelmez. Siz kendinizi iyi hissedin ki size ihtiyacı olanlara yardım edebilin..

Hadi şimdi seçin içlerinden bir tanesini, sizin için yapması en kolay olanı mesela ve yapın. Minik molalarınıza hareketle başlayın. Bedeniniz harekete geçtikçe, sizi çevreleyen dünya da harekete geçecek. İnanın..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s