DÖNÜŞTÜRÜRKEN, DÖNÜŞÜYORUM

İpek Senem Aydın… Benim hayatıma  John of God meditasyonuyla girdi. Başka bir meditasyon sırasında kariyer hikayesini anlatınca da  Minik Bir Mola’da paylaşmak istedim sizlerle….

Onun yolu, kurumsallıktan spiritüelliğe uzanan bir yol. Kurumsal hayatta durup bir mola vermek istediği sırada, rehberlik girmiş hayatına… Turist rehberliği ve iç sesi İzmir’den İstanbul’a taşımış onu. Ardından John of God’ın yaptıklarından ve felsefesinden esinlenerek, onu ziyarete gitmeye karar vermiş ve bu ona Casa Rehberliği’ni getirmiş. “Dönüştürürken, dönüşeceksin”, sözlerinin ardından Theta Healing uygulayıcısı ve eğitmeni olmuş.

Kendisiyle, kurumsallıktan,  Turist Rehberliği’ ne geçişini , ardından Casa Dom Inacio’ya uzanan yolları, Theta Healing’le nasıl tanıştığını,  hangi konularda danışmanlık verdiğini kısacası tüm hikayesini konuştuk.

İpek Senem Aydın, yaptığı tüm işleri aşk ile yapan ve insanlara yardım etmeyi seven, her seferinde daha fazla nasıl yardım ederim diye düşleyen  özel ruhlardan. Sizin de aklınıza takılan bir şeyler olur da, bu güzel ruha danışmak  isterseniz yazının devamında ona ulaşabileceğiniz tüm iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Unutmayın, bu yazıyı okuyorsanız bir nedeni vardır mutlaka…Bazen tek yapmanız gereken kendi kendinize yol bulmayı bırakıp, yardım almayı kabul etmektir belki de…

Kariyeriniz tam olarak nasıl başladı?

Ben Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme mezunuyum. Bu bölümü çok istiyordum aslında, bir şirkette yönetici olmak fikri bana güzel geliyordu. Mezun olduktan sonra ithalat ihracat alanında, değişik firmalarda çalıştım. Ofis işi zorlu bir işti. Ancak işim gereği o sıralarda çok fazla seyahat etme imkanı buldum. Amerika’dan Avrupa’ya birçok yere gittim, bu anlamda işimin bana çok fazla katkısı oldu.

Kariyerinizi nasıl değiştirmeye karar verdiniz?

Uzun zamandır yapmak istediğim, fakat ne yapacağımı bilmediğim bir şeyler vardı içimde. Ne iş yapacağımı bilmiyordum ama ne yapmamam gerektiğini biliyordum. Maddi olarak işimden memnun olmuş olsam da ruhen tatmin olmadığım bir işi sürdürmek istemedim ve yaptığım işten ayrılıp belli bir süre inzivaya çekildim.

İşinizden ayrıldığınızda bir planınız var mıydı süreç nasıl gelişti?

İnziva yaklaşık 4 ay sürdü, bir gün bir arkadaşım sen İtalyanca biliyorsun, Turizm Bakanlığı’nın turist rehberliği kursları açılacak, katılmak ister misin diye sordu. Hemen kabul ettim, çünkü bu sayede görmek istediğim bir çok tarihi ve kültürel yerleri görmüş olacak, oradaki yaşanmışlıklar hakkında fikir edinip geçmiş hayatlarla ilgili olarak  bilgilenmiş olacaktım. Bu beni çok heyecanlandırdı. Bizden önceki toplumların nasıl yaşadıkları, neler hissettikleri hakkında bilgiler edinecek olma düşüncesi beni çok mutlu etti. 5 ay süren eğitim benim için eşsiz deneyimlere dönüşmüştü. Eğitim sonunda bu şevk ile sınavda da başarılı bir performans yakalayarak, resmi olarak Profesyonel Turist rehberi oldum. Ülkemin eşsiz yerlerini gezdiğimde o tarihi yerlere gittiğimde, orada yaşanmış hikayeleri dinlediğimde sanki o zamanlara gider gibi oluyordum. Bu eğitim süreci benim için bir nevi astral seyahate dönüşmüştü. Kah bu alemdeyim, kah Apollon tapınağında Apollon’un yanında, kah Urfa’dayım Hz. İbrahim’in yanında, kah Efes’te antik tiyatrodayım,  kah Meryem Ana’nın yanında…

IMG-20180707-WA0004

Hem işinizi hem de şehrinizi değiştirdiniz, İzmir’den İstanbul’a taşınmaya nasıl karar verdiniz?

Rehberlik dolayısı ile birçok yeri görmüş olmama rağmen İstanbul’a doğru çekildiğimi hissediyordum fakat o güne kadar İstanbul’da çalışma fırsatım olmamıştı. Bir gün rehberlik kursundan bir dostumu  ziyaret için İstanbul’a geldiğimde tesadüfen kendimi bir turda buldum. O gün turum çok güzel geçmiş ve İstanbul’a bir kez daha aşık olmuştum. Ve o günden sonra İstanbul’da yaşamaya karar verdim. İngilizce rehberlik sınavını geçerek İstanbul’da 2 dilde rehberlik yapmaya başladım. Belirli bir süre sonra buna Portekizce de eklendi. İyi ki de gelmişim, İstanbul’u çok seviyorum.

Turist Rehberliğinin yanı sıra kişisel gelişimle de uğraşıyorsunuz? Kişisel gelişim hayatınıza nasıl girdi?

Rehberlik bana çok iyi gelmişti. İnsanlarla konuşmak, farklı yerler, farklı kültürler ve farklı enerjilerle tanıştırdı beni. Sevdiğim işi yaptığım için ufak tefek sağlık sorunlarımdan da kurtulmuş oldum. Bu esnada içimdeki gücü hissetmeye başladım. Farkındalığım gelişti, ruhsal olarak da kendimi çok iyi hissediyordum. Kişisel gelişim konularına da ilgim artmıştı. İçimdeki enerjiyi daha verimli kullanmayı öğrenmeye başlamıştım. Bu sırada Reiki ile tanıştım. Reiki 1 ve Reiki 2 uyumlamaları aldım. Sonra  Theta Healing ile tanıştım. Kişisel gelişim alanında kendimi bulmuştum ve ruhum doyuma ulaşmıştı. Bu sıra da Johnn of God ismini duydum. Ve onun yaptıklarından ve felsefesinden çok etkilendim. 2015 yılında onu ziyarete gittim. Senem sen buraya yeniden geleceksin, hatta birçok kişiyle geleceksin dedi. Ben de herhalde her sene enerjisel olarak temizlenmeye geleceğim diye düşündüm. İstanbul’a geldiğimde onun bu sözü zihnimi çok karıştırmıştı. Ve bir gün John of God meditasyonlarına destek olmaya karar verdim. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında, John of God’a grupları götürdük ve ben de rehber olarak katıldım. Eylül ayında da başka bir grup götürdük. Ve Eylül ayında gittiğimde John of God bana Casa Rehberi ünvanı verdi. Aynı zamanda meditasyon yetkisi de verdi. O tarihten sonra, kendi grubumla hem meditasyonlar düzenliyorum, hem de Brezilya’ya John Of God’ın kurduğu merkeze, Dom Inacio Evi’ne turlar düzenliyorum. Bu sayede şifacılık kimliğim gelişmeye başladı. Bu yöne doğru yönlendirildim.

John of God kimdir? İnsanlar neden Casa Dom Inacio’ya gidiyor?

John of God sıra dışı spiritüel bir medyumdur. Son 2000 yılın en güçlü şifacısı olduğu ve 15 milyon kişinin hayatına dokunduğu söyleniyor. Casa Dom Inacio ise spiritüel bir hastane.

Buraya yalnızca hastalar değil, ruhsal farkındalığını geliştirmek isteyen herkes gidebilir. Çünkü hepimizin geçmiş bir karması var. Buraya gidince farkında olmadığımız bu karmadan temizleniyoruz. Burada 10,000 yıllık karmanın temizlendiği söyleniyor. Kişi eğer almaya hazırsa ve inançlıysa, hayatında güzel bir akış ve kolaylık oluyor.

IMG-20180707-WA0002

Casa Rehberi olarak buraya yaptığınız turlardan bahsedebilir misiniz?

Bu tura katıldığınızda sizi nasıl bir süreç bekliyor, bundan bahsedecek olursak… 13 saat süren bir yolculukla Sao Paolo’ya uçuyoruz. Hemen ardından  1,5 saat  sürecek olan Brasilia şehrine uçuyoruz. Sonrasında 1,5 saat  araçla devam edip, Abadiania’da konaklayacağımız pansiyonumuza ulaşıyoruz. Benim turlarım 6 günlük turlar. Örneğin Pazar akşamı vardık diyelim, Pazartesi günü oryantasyon yapıyoruz. Casa’nın içindeki bölümleri ve tüm süreçleri tekrar anlatıyorum. Zaten biz daha oraya gitmeden, isimler, bilgiler hepsi John of God’a gidiyor ve tüm sürecin kolaylıkla ve güzel geçmesi için onun tarafından enerjilendiriliyor. Katılımcılar, Pazartesi günü kristal yatak seansı alıyorlar. John of God tarafından uyumlanan 7 tane kristalden oluşan Kristal yatak, auramızda bulunan, atalarımızdan gelen tüm birikintilerin, yanlış kodlamaların temizlenmesinde yardımcı oluyor. Tüm çakralarımızı dengeliyor, auramızda çatlaklar, yırtıklar varsa onları onarıyor. Ama en güzel etkisi, bu kristaller suyun en saf frekansına uyumlu çalışıyor. Ve biliyorsunuz vücudumuzun %80’i su. Bu kristaller sayesinde hücrelerimiz arasında pozitif iletişimler oluşturuluyor. Hem birçok hastalığın önlenmesinde etkili oluyor, hem de sakinleştirici etkisi var. Salı günü, şelale ziyaretimiz var. Şelalenin enerjisi çok değişik ve tüm auramız şelalede temizleniyor. Ve Çarşamba günü, beyaz elbiselerimizi giyerek, John of God’ın karşısına çıkıyoruz. Bu anlık olayda John Of God size bakar bakmaz, içindeki kanal olduğu ruhsal varlık, sizin neye ihtiyacınız olduğunu biliyor. Bu arada sizin de 3 dilek seçme şansınız var. Rehberiniz olarak tüm bu süreçte ben de yanınızda oluyorum. Ve siz dileklerinizi söylediğiniz an da John of God, sizi ya ruhsal ameliyata gönderiyor, ya meditasyona oturmanızı, ya da ertesi gün ya da öğleden sonra gelmenizi söylüyor. Bu aşamada %95, ruhsal ameliyat veriyor. Ruhsal ameliyatta, toplu, psişik ameliyat yapıyor. Biz orada gözlerimizi kapatıyoruz, John Of God geliyor ve duasını okuyor. Bu sırada bizlerde dileklerimizi düşünüyoruz. Fiziksel ve ruhsal, bedenimizdeki sorunların çözümü için John of God’ın kanal olduğu ruhsal varlıklar ihtiyaçlarımıza göre bize ruhsal ameliyat yapıyorlar. Ruhsal ameliyattan sonra, 24 saatlik bir inzivaya çekiliyorsunuz. Konuşmuyoruz, yürümüyoruz,  ameliyat buradan yapıldığı için taç çakramızı güneşten koruyoruz. Yaptığınız meditasyonlarda ruhunuzun o güzel enerjiyi deneyimlediğini hissedeceksiniz  Katılımın yoğunluğuna göre bu saatler değişiyor. Meditasyon sırasında o enerjiler sizin auranızda çalışıyor. Orada o kadar güzel bir enerji var ki, Casa’da, bahçesinde hatta kaldığınız pansiyonda bile hissedebiliyorsunuz.

John Of God’a hangi sıklıkla turlar düzenliyorsunuz? Bir sonraki turunuz ne zaman?

Tursab onaylı bir seyahat acentesi aracılığı ile senede 3-4 kere John Of God’a turlar düzenliyorum. Turumuzun başlangıcından bitimine kadar misafirlerimizin tüm genel ihtiyaçları acente tarafından karşılanıyor. Bir sonraki turumuz 1-8 Eylül 2018 tarihleri arasında olacak. Kendi ruhsal farkındalığını artırmak, Atalarından getirdiği karmalardan temizlenmek isteyen ve değişik alanlarda farklı dilekleri olan herkes turlarımıza katılabilir.

John Of God’a gelme imkanı olmayanlara ne gibi çalışmalar yapabilirsiniz?

Her ay düzenlediğim John Of God meditasyonuna katılabilirler. John Of God tarafından bana verilen meditasyon yetkisi ve özel uyumlanmış kristallerle Brezilya’ya bağlanıp aynı saatlerde meditasyon yapıyoruz. Bu meditasyonda çok güçlü bir enerji akışı oluyor. Hep beraber dileklerimizin gerçekleşmesi için dua ediyoruz, John Of God, tüm dileklerin gerçekleşmesi için aracı oluyor. İyi ruhlar sadece bir araçtır, derman her zaman Yaradan’ dır.

Önereceğim bir diğer çalışma, Brezilya’dan getirdiğim John Of God kristal yatağıdır. Deneyimlemek ve bilgi almak isteyenler benimle iletişime geçebilirler. Kristal yatak, John Of God tarafından uyumlanmış, 7 adet çok özel kristal kuvarstan oluşmaktadır. Bu kristaller, çakra noktalarınızın üzerinde, her çakrayı dengelemek için özel olarak ışıklandırılmıştır. Düzenli bir ritim ile çalışır ve çakralarınızın dengelenmesini, enerjinizin hizalanmasını sağlar. Atalarımızdan getirdiğimiz tüm karmayı temizlemek için de ideal bir yöntemdir.

John Of God Kristal Yatağının faydaları nelerdir?

-Çakralarınızı  ve yaşam enerjinizi yeniden dengeler.

-Bağışıklık sisteminizi canlandırmanıza yardımcı olur.

-Atalarınızdan gelen karmanın temizlenmesine destektir. 10 bin yıllık karmaların temizlendiği söylenmektedir.

-Hücreler arası iletişimde pozitif etki yaratır.

-Sinir sisteminizi sakinleştirip dengelenmesine yardımcı olur.

-Ağrıların, spazm ve kas bozukluklarını azalmasına yardımcı olur.

-Depresyon, keder, korku, kızgınlık, kıskançlık ve kin gibi negatif duyguları serbest bırakılmasında destekleyicidir.

-Fiziksel ve ruhsal vücuttaki negatif enerjiyi temizlemeye destekleyicidir.

-Ruhsal ve fiziksel bedendeki tüm enerji merkezlerini aktif edilmesini destekler.

-Ruhsal farkındalığın gelişimini canlandırır.

-Zihin, vücut ve ruhunuzu arındırarak canlandırır.

-Rahatlatıcı ve huzur verici bir etkisi vardır.

-Derin ve huzurlu bir uyku için yardımcı olur.

–Yaşam amacını yeniden belirlemenize yardımcı olur.

kristal yatak

Aynı zamanda Theta Healing uygulayıcısısınız? Nedir bu Theta Healing, nasıl girdi hayatınıza?

Doğum haritama baktırdığımda, sen insanları dönüştürürken dönüşeceksin dediler. Ben de eğitimleri araştırırken, bir arkadaşım vasıtasıyla karşıma Theta Healing çıktı. 2016 Kasım ayında eğitimini aldım ve hayatım komple değişti. Theta Healing tekniğinin hem uygulayıcısı, hem de eğitmeniyim. Temel Seviye, İleri Seviye, Derin Kazı, Bolluk Bereket, Ruh eşi ve İlişkiler, Sezgisel Anatomi, Sen ve Eşin, Sen ve Yaradan eğitimlerini aldım. Theta Healing, beynimizi theta frekansına alarak, artık bize hizmet etmeyen, kök inançlarımızı bulup, bunları olumlularıyla değiştirmektir. Mesela bizim birçok geçmiş yeminimiz var. Örneğin “Yalnızlık”. Bir insan yalnız olunca pozitif neler kazanıyor bunu soruyoruz. Yalnız olmak sana ne katıyor? Özgür oluyorum, yaradana yakın oluyorum, istediğim gibi bir hayatı sürüyorum, özgüven sahibi oluyorum, gibi cevaplar verilebilir bu soruya. Mesela yaradana yakın olmak için yalnız olmalıyım. Bu aşamada bizim bir kas testimiz var, soruyoruz bu soruyu ve kas testinde evet çıkıyor. Yani kişide yaradana yakın olması için yalnız olması gerektiğine dair bir inanç var. Bu durumda, beynimiz theta frekansındayken, bu inancı dönüştürüyoruz. Bunu yaparken de sizin izniniz olmadan kesinlikle bir şey yapmıyoruz. Sonuç olarak çalışma sonucunda, kişinin ona hizmet etmeyen kök inançları yenileriyle değişmiş oluyor.

Hepimizin şu an da yaşadığı deneyimler öyle anılara gidiyor ki, anıyı temizlerken, kişinin farkındalığı da değişiyor. Ayrıca kalp şarkısı çalışması var. Ağzımızdan çıkan bir sesle, o kişinin yaşamış olduğu tüm acıları çıkarmasına şahit oluyoruz. Theta’da tüm çalışmayı Yaradan yapar, biz yalnızca imgeler ve şahit oluruz.

Theta Healing tekniği ile danışanlarınıza hangi konularda destek olabilirsiniz? Hangi konularda sizden danışmanlık alabilirler?

Theta Healing ile danışanlarımıza her konuda destek sağlayabiliyoruz. Özellikle danışılan konular arasında, mutluluk, bolluk, bereket, aşk ve ilişkiler, kilo, sigarayı bırakma ve daha birçok konu bulunuyor. Ayrıca tüm hastalıkların bir ruhsal sebebi vardır. Hastalıkların oluşmasına neden olan ruhsal sebepleri Theta Healing tekniği ile bulup dönüştürüyoruz. Bu yol ile de medikal tedavilere devam eden danışanlarımıza destek oluyoruz.

Gelecek için başka planlarınız var mı?

Şimdi insanlara daha fazla nasıl hizmet edebilirim diye düşünüyorum.Yeni dönemde açacağım eğim yerinde meditasyonlar ve workshoplar vermeyi düşünüyorum. Yurtdışı  ve yurtiçi spiritüel yolculuklara farklı destinasyonlar ekleyerek yine devam edeceğim.

İnsanlar size ulaşmak isterlerse nasıl ulaşabilirler?

Bana her türlü soru için sosyal medya hesaplarımdan ve email adresimden ulaşabilirler.

Instagram: ipeksenemaydin

Facebook: İpek Senem Aydın Blog Yazarı

E-mail: ipeksenemaydin@gmail.com

John Of God Turu hakkında bilgi almak için 0531 6927070 ile iletişime geçebilirler.

Please follow and like us:

1177total visits,17visits todayBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn
Instagram