Hakkımda

Hayat siyah ve beyazlardan oluşmuyor. İyi ki de oluşmuyor, öyle olsaydı eğer inanılmaz sıkıcı olmaz mıydı?  Araya başka başka renkler katmak gerekiyor… En sevdiğimiz renklerden hem de…. Bir renk cümbüşü yaratmak…Nasıl mı? Ciddi hayatımıza yeni ilgi alanları sokarak… İçimizdeki çocuğa oyun alanları yaratarak.

Hepimiz bir şeylerin derdine koşuşturup duruyoruz.  Kimimiz kariyer peşinde , kimimiz çocuklarımızın peşinde, kimimiz başka başka yerlere. Sırtımızda yüklerimiz… Kaçımız durup nefes alıyoruz. Kaçımız gerçekten ve gerçek anlamda mutluyuz. Çoğumuz erteliyoruz hayatı… Kariyerimiz için, çocuklarımız için, yalnız denemekten korktuğumuz için veya yalnızca cesaret edemediğimiz için…Şimdi durup silkelenelim, ertelemelere bir son verip bizi çağıran mutluluğa doğru minik adımlarla da olsa gidelim….

Benim de bu bloğu yazmamdaki amaç bu aslında. Cesarete bir adım atmak. Etiketlerden kurtulup en sevdiğim şeyleri birleştirmek. Yazmayı ve öğrenme merakımı.

Ciddi beni bir kenara bırakıp yeni şeyler öğrenmeye bayılıyorum ben. İçimdeki çocukla çocuk olup, yürümeyi yeni öğrenen bir çocuk coşkusuyla düşe kalka yeni bir şeyler öğrenmek. Bazen olmuyor ama “olsun ben denedim ya” diyebiliyorum güvenle. Kendime ne katsam kardır diye düşünüyorum birde. Azıcık da olsa  bilmek, denemiş olmak hiç öğrenmemiş olmaktan daha iyidir nede olsa…

 

Bir sene önce yazmışım yukarıdaki satırları. Hayatın gidişi değişiyor bazen, en çok da sen değişiyorsun. Ben de değiştim, beni mutlu eden şeyler değişti, hayattan aldığım tatlar değişti. Artık bu blogda en çok sevdiğim, yaparken en çok mutlu olduğum şeyleri yazacağım.

Bunların başında yukarıda anlattığım gibi öğrenmek geliyor yine, öğrenme tutkumdan hiçbir şey kaybetmiyorum, şükür. Bir diğeri ise gezme tutkusu. Yeni yerler görmeye, kültürünü öğrenmeye, gittiğim şehirleri içime çekmeye bayılıyorum. Bu nedenle artık bu satırlarda bunları daha çok göreceksiniz. Hele bir de hayalim var o da gerçekleşirse benim için tadından yenmez…

“Ondan Bundan” başlığında benim ruh halim olacak, o an canım ne istediyse onu yazacağım. Bir amaç olmadan bazen bir hayalimden, bazen bir hedefimden bahsedeceğim, bazen sorularımı paylaşacağım hayatla ilgili. Yani tam hayatın içinden konular olacak.

Veee gelelim “U Dönüşü Yapanlar” başlığına… Birçok şeyi değiştirmek istediğim bir dönemin tam ortasındayım. Ve kanıtlara ihtiyacım var. Özellikle iş hayatı konusunda. Kimler işlerini nasıl değiştirmiş, bilinmez bir el mi değmiş hayatlarına, yoksa güçlerini ellerine alıp  öyle mi koyulmuşlar yola. Hep mi biliyorlarmış oraya ait olmadıklarını, yoksa yolda mı karar vermişler değiştirmeye . Kim bilir, belki içimizde değişimin ayak sesini duymuş ama mantığı yüzünden kıpırtılara ayak direyen kişiler vardır, belki de neye, nasıl, nereden başlayacağını bilmeyen birileri vardır. Ben de diyorum ki onlar yaptıysa ben neden yapamayayım? Biz neden yapamayalım? Değişimin seslerini hissediyorsanız , işte bu başlık hepimizin….

Haydi birlikte minik bir mola verelim.

Bir molanın sizi nereye götüreceğini hayal bile edemezsiniz.

 

İpek EREL

577total visits,1visits today

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
LinkedIn
Instagram